Ekonomi

İngiltere ekonomisinde yılın en zayıf üç aylık performansı

İngiltere ekonomisi üçüncü çeyrekte büyümedi. Açıklanan periyodik bilgiler, ülke ekonomisinin yüksek faiz oranları nedeniyle uzun bir sakinlik dönemiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nin (ONS) açıkladığı verilere göre gayri safi yurt içi hasıla 3. çeyrekte 2. çeyreğe göre değişiklik göstermedi. Bloomberg’in anketine katılan ekonomistler ülke ekonomisinde yüzde 0,1 oranında daralma öngörüyorlardı.

Üçüncü çeyrekte yıllık yüzde 0,6 büyüme kaydeden ülke ekonomisinde büyüme beklentisi ise yüzde 0,5 olarak tahmin edildi.

Öte yandan İngiltere ekonomisi eylül ayında yüzde 0,2 oranında büyüdü. Beklenti aylık büyümenin olmayacağı yönündeydi.

İngiltere’de Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Eylül ayında yıllık bazda yüzde 6,7 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde artış gösterdi. Maliye Bakanı Jeremy Hunt da yüksek enflasyonun büyümenin önündeki en büyük engel olduğuna dikkat çekerek, ekonomiyi sürdürülebilir bir şekilde büyütmenin en iyi yolunun “plana bağlı kalmak ve enflasyonu sistemden çıkarmak” olduğunu kaydetti.

kocaalihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu