Haber

Kanada’da Orman Yangınları Devam Ediyor: Edson Kasabası Tehlikede

Kanada’nın Alberta eyaletindeki orman yangını, Edson kasabasına yaklaşıyor. Edson Belediye Başkanı Kevin Zahara, sakinleri derhal tahliye etmeye çağırdı.

Kanada’da orman yangınlarıyla mücadele devam ediyor. Yangın, Alberta’nın Edson kasabasına 2 kilometreden daha az bir mesafede devam ediyor. Edson Şehri Lideri Kevin Zahara, “Henüz tahliye edilmediyseniz, lütfen hemen tahliye edin. Durum son derece ciddi ve bir şey olursa acil müdahale ekipleri size yardımcı olamayabilir. Belediye Başkanı Zahara’nın paylaştığı görüntüde dumanın Edson kasabasına ulaştığı görüldü.Kasabada 8 bin kişi yaşıyor.

‘QUEBEC’TE 133 FARKLI NOKTADAN YANGIN’

Kanada Kamu Televizyonu (CBC), yangının Quebec’te 133 farklı noktada devam ettiğini ve yangından yaklaşık 1 milyon hektar arazinin etkilendiğini yazdı. Quebec Kamu Güvenliği Bakanı François Bonnardel, kuzeydoğu Quebec’teki yangının endişe verici olduğunu söyledi.

YANGININ BÜYÜKLÜĞÜ ÖĞRENİLDİ

British Columbia Wildfire Service, orman yangınlarının büyüklüğünü gösteren görüntüler yayınladı. Görüntülerde alevlerin sardığı ormandan yoğun duman çıktığı, gökyüzünün kızıla döndüğü görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu