Yaşam

Karabağlar Belediyesi’nden Atatürk Haftası etkinliği

Karabağlar Belediyesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Pınar Ayhan’ın Cumhuriyetimizin ve yakın tarihimizin başarılarını müzikli belgesel formatında anlattığı “Zaman Orada Durdu” adlı belgeseli büyük ilgiyle izlendi ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

Karabağlar Belediyesi Ana hizmet binası Muzaffer İzgü Konferans Salonu’nda yapılan gösterimi Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, meclis üyeleri ve muhtarların da aralarında bulunduğu yüzlerce kişi sonuna kadar ilgiyle izledi. Pınar Ayhan, genç Türkiye Cumhuriyeti’ni tüm dünyaya tanıtacak olan 1926 yılındaki Karadeniz Vapuru’nun yolculuğunu, Köy Enstitüleri’nin kuruluş ideolojisi olan Gelibolu Savaşı’nı ve neden kapatıldığını dinleyicilerle detaylı bir şekilde paylaştı. görsel sunumlar ve müzikle. Bu değerli süreçlerde yer alan Aşık Veysel’den Yaşar Kemal’e, İsmail Hakkı Tonguç’tan Kemalettin Kamu’ya kadar onlarca tanınmış ismi eserleriyle andı.

Gösteri sonunda Lider Selvitopu, Pınar Ayhan’a çevre dostu sertifikası vererek teşekkür ederek, ” Mustafa Kemal ATATÜRK Bize özlediğimiz resmi verdin. “Onu bir kez daha özlemle anıyoruz” dedi.

Gece, herkesin “Andımız” şarkısını söylemesi ve Cumhuriyetimizin 100. yılı için yazılan “Parlak” marşının okunmasıyla sona erdi.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu