Haber

Kırşehir’de 2 engelli iş yeri açma projesi desteklenmeye değer bulundu

Kırşehir’de kendi işini kurmak isteyen 2 engellinin hazırladığı projenin temel alınmasına karar verildi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim 1. Olağan Toplantısı Vali Yardımcısı Zikri Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikte düzenlenen toplantıda, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Ünal, 2022 yılı faaliyet raporu ile 2023 yılı İşgücü Eğitim Planını heyetin onayına sundu.

Toplantıda meclis üyelerine, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen İşbaşı Eğitim ve Toplum Yararına Çalışma Programları ile toplum yararına çalışma programları ve toplum yararına çalışma programları hakkında bilgi verildi. işgücünün nitelikleri ve istihdam edilebilirliklerinin sağlanması.

Ünal, 2023 yılının ilk döneminde kendi işini kurmak için başvuran 2 engelli bireyin projelerinin kabul edildiğini ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne onay için gönderilmesine karar verildiğini kaydetti.

haber-sabanozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu