Teknoloji

Peugeot Araçlarına ChatGPT Yapay Zeka Desteği Geliyor

Peugeot, otomobil dünyasında büyük bir yeniliğe imza atıyor. Peugeot, elektrikli otomobillerin yanı sıra tüm modellerine ChatGPT yapay zeka desteği getireceğini duyurdu ve bu şekilde i-Cockpit’ten daha çok verim alınabileceğini duyurdu.

Yapay zeka artık her yerde karşımıza çıkıyor ve işlerimizi kolaylaştırıyor. Yıllar önce multimedya sistemlerine sesli komut getirerek basit işlemlerin yapılmasını sağlayan otomobil üreticileri şimdi yeni çıkan yapay zeka teknolojileri ile kendilerini geliştirmek istiyorlar. Şimdilik bu alanda yeniliğe ayak uyduran marka ise Peugeot oldu.

Peugeot araçlarına ChatGPT yapay zeka desteği geliyor!

Hangi araçlarda olacak?

Peugeot, e-208, e-2008, ve e-308 gibi elektrikli modellerinde ilk olarak yapay zeka desteğini entegre edecek. Mevcut araçlara ise kablosuz güncelleme ile ChatGPT’yi aktaracak. e-3008 ve e-5008 modelleri yeni üretildiği için kullanıcılara ChatGPT yüklü bir şekilde gönderilecek

Peki ChatGPT’den otomobil içinde nasıl yararlanabiliriz? Birçok komutu sesli bir şekilde verebilir ve araç sürerken dikkatiniz sadece yolda kalabilir. Bu şekilde odak noktanız sadece sürmek olur ve seyir esnasındaki tehlikeler en aza iner.

ChatGPT desteği ücretli mi?

ChatGPT özelliğini yakında tüm modellerine entegre edilebilir haline getirecek olan Peugeot, araçlarına 120 Euro karşılığında yapay zeka desteğini ekleyeceğini belirtti. Yeni piyasaya sürülen elektrikli otomobillerinde ise 6 ay ücretsiz olduktan sonra ücretli hale getirilecek.

haberkapakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu