Teknoloji

Resident Evil Games’ten RTX Desteği Çekildi

Capcom, Resident Eviloyunlarınızdan RTX eki gizlice kaldırdı. Reddit sitesinde paylaşılarak gündeme getirilen bu duruma göre RTX ekran kartlarına sahip kullanıcılar, görselliği geliştirilmiş bu oyunları oynayamayacaklar.


İlginizi çekebilir:  Resident Evil 4 Remake Modu The Mercenaries Çıktı


Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7: Biohazard oyunlarının güncel nesil sürümleri Haziran ayında piyasaya çıktı. Halihazırda bu oyunlara sahip olanlar için ücretsiz güncellemeler de yayınlandı. Ancak ilk aşamada bir önceki sürüme dönmek mümkün olmadığı için bilgisayarlarında yeterli sistem olmayan kullanıcıların oyun oynaması mümkün olmadı. Capcom ise bu yansımalar karşısında eski versiyonlara dönüşün kapısını araladı.

Resident Evil Games’ten Geri Alınan RTX Boost

Son gelişmeye göre RTX tabanı, Resident Evil 2 ve 3 oyunlarından çekildi. Ancak, bu yalnızca PC sürümü için geçerlidir.

Capcom resmi bir açıklama yapmasa da Reddit sitesinde r/pcgaming başlığı altında paylaşılan bilgiye göre RTX 20, 30 ve 40 serisi ekran kartlarına sahip kullanıcılar, söz konusu oyunları ışın izleme teknolojisiyle oynayamayacak.

Bildiğiniz üzere Resident Evil 2 ve Resident Evil 3, güncel nesil güncellemelerinden sonra performans kayıpları yaşıyor ve oldukça eleştiriliyordu. Japon oyun devi daha sonra bunu olumluya çevirmek için çok çaba harcadı. Ancak sonuç olarak bu durumun üstesinden gelinememiş ve tamamen kaldırılmasına karar verilmiştir. Durum böyle olunca benzer bir durumun Resident Evil 4 için yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu.

serdivan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu