Ekonomi

Üreticiler için yeni bir gelir kaynağı oldu

ORDU (İGFA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin üreticilerin alternatif gelir kaynaklarını çeşitlendirmek amacıyla başlattığı projeler yüzleri güldürmeye devam ediyor. Önder Güler’in kırsal kalkınma hedefleri doğrultusunda yürütülen çalışmalarda hem taze tüketim hem de işlenmiş meyve sektörü açısından güçlü bir ticari ürün olan ve kilosu 200-250 liradan alıcı bulan yaban mersini Türkiye’ye girdi. Çiftçilerin üretim kültürü.

75 DESTEK ALANINDA ÜRETİM YAPILMAKTADIR

Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 ve 2021’de hayata geçirdiği projelerle Altınordu, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, Kabadüz, Kumru, Çarşamba, Mesudiye’de 40 üreticiye toplam 12 bin adet börülce ve 3 bin 500 bin aronia fidanı dağıtıldı. , Ulubey ve Ünye ilçeleri.

EKONOMİK GELİR ÜRETİCİSİ MEMNUN

Üreticilerin ilgisi üzerine projelerin devamı niteliğindeki yeni çalışmayla yüzde 25 üretici katkısıyla 3 bin adet yaban mersini ve 4 bin 500 adet aronia fidanı dağıtıldı. İl genelinde 75 dönümlük alana örtülü bahçeler kuruldu. Ordu topraklarını seven ve verimi oldukça uygun olan yaban mersini, ekonomik getirisi ile de üreticileri sevindirdi.

seydiler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu