Haber

Rusya’dan İrlanda Başbakanı Martin’in de aralarında bulunduğu 52 kişiye yaptırım

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rus vatandaşlarına uygulanan kısıtlamalara dayanak veren İrlanda’ya yönelik yaptırım uyguladı. Listede İrlanda Başbakanı Micheal Martin’in de ortalarında bulunduğu 52 İrlandalı yaptırım listesine alındı.

Rusya, Ukrayna’ya yönelik saldırıları nedeniyle Avrupa Birliği’nin (AB), Rus vatandaşlarına vize verilmesini zorlaştırmaya yönelik kararlarına ve Ruslara uygulanan çeşitli kısıtlamalara takviye veren İrlanda’ya yaptırım uyguladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yaptığı açıklamada, “Avrupa Birliği’nin ülkemizi memleketler arası alanda tecrit etme teşebbüslerine yönelik olarak Rus vatandaşlarına karşı uyguladığı tek taraflı kısıtlayıcı tedbirleri şartsız destekleyen İrlanda hükümetinin Rusya aksisi haline karşılık olarak, İrlanda idaresinin 52 değerli siyasetçisi listeye dahil edildi” denildi.

Yaptırım listesinde İrlanda Başbakanı Micheal Martin, İrlanda Başbakan Yardımcısı Leo Varadkar, İrlanda Adalet Bakanı Helen McEntee, İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe ile İrlanda Savunma Bakanı ve Dışişleri Bakanı Simon Coveney yer alırken, söz konusu kişilerin Rusya’ya girişi yasaklandı.

İrlanda’nın başkenti Dublin’de Rusya Büyükelçiliğine kamyonetle yapılan saldırının hatırlatıldığı açıklamada, ” Brüksel’in diktesiyle hareket eden İrlanda, Rusya’ya karşı saldırgan bir propaganda yürütüyor ve ikili işbirliğini kendi çıkarları kıymetine kısıtlama yoluna gidiyor. İrlanda toplumunda Rus düşmanı histeriyi körüklemenin sonuçlarından biri, bu yılın mart ayında Dublin’deki Rus Büyükelçiliğine düzenlenen saldırı oldu” ifadeleri kullanılırken, Rusya’nın, İrlanda’nın atacağı her adıma karşılık vereceği belirtildi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu