Yaşam

Üniversite adayları Ege’de buluştu

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Ege’de Yerinizi Alın” temasıyla düzenlenen tercih günleri etkinliğinin bu yıl 15’incisi Ege Üniversitesi Büyük Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

İki gün süren etkinlik kapsamında, başta Ege Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden üniversite adaylarına Ege Üniversitesi’nin fakülte ve yüksekokulları, sosyal alanları ve spor tesisleri, akademik ve idari birimleri ve mesleki olanakları tanıtıldı. Aday öğrenciler için oluşturulan “Tercih Masası” ile öğrencilerin karar verme süreçleri güçlendirilmiştir.

Etkinlikte üniversite adaylarıyla bir araya gelen Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Öğrencilerin hayatını değiştirecek tercih kararlarında; İlgi, yetenek, değer ve başarının yanı sıra beceri de önemli faktörlerden biridir. Bölüm ve fakülte seçmeden önce ‘İleride kendimi nerede görmek istiyorum?’ soruyu sormalısın Standlarımızdan fikir alarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Düzenlediğimiz bu etkinlik ile üniversite adaylarının sağlıklı tercihler yapmalarını hedefliyoruz” dedi.

          Öğrenciler geleceklerini belirliyor

Etkinliğe katılan öğrenciler, akademik birimler tarafından kurulan stantları ziyaret ederek, yetkili akademisyenlerden bilgi aldı. Genel olarak merak ettikleri sorulara tatmin edici cevaplar aldıklarını belirten öğrenciler, ilk sıralarda Ege Üniversitesi’ni tercih edeceklerini vurguladı.

AB Tepekule’de Tanıtıldı

Tanıtım faaliyetlerine dört şubeden devam eden Ege Üniversitesi, Tepekule Kongre ve Stand Merkezi’nde düzenlenen “Üniversite Tercih Fuarı”nda stant açtı. Stantta misyon sahibi Egeliler, üniversite adayı öğrencilere tam akredite bir araştırma üniversitesinde okumanın avantajlarını anlattı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-haskoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu