Haber

YANINDAYIZ Derneği’nden kadına şiddete karşı dijital kampanya; BİZVARIZ YANINDAYIZ

YANINDAYIZ Derneği, 19-23 Kasım 2022 tarihleri ortasında 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Uğraş Günü kapsamında yayınlanacak olan “Kadına Yönelik Şiddet Sona Erene Kadar #BİZVARIZ #YANINDAYIZ!” isimli dijital farkındalık kampanyasını hazırladı.

Her yıl sayısız bayan, insan hakları ile insanlık onuruna muhalif davranışlara ve farklı şiddet tiplerine maruz bırakılıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini temel alarak bayana yönelik şiddet ve tacizin azaltılması hedefiyle erkekleri bilinçlendirme çalışmaları yürüten YANINDAYIZ Derneği, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü kapsamında dört şiddet çeşidini ele aldığı bir dijital farkındalık kampanyası hazırladı. 19-23 Kasım tarihleri ortasında, her gün fizikî, ekonomik, cinsel ve ruhsal şiddetten birinin yer aldığı kampanyayla geniş kitlelere ulaşılması hedefleniyor.

Bu irtibat kampanyası hakkında YANINDAYIZ Derneği Kurucu İdare Konseyi Lideri Işık Ger şunları söyledi: Dernek olarak erkeklerle birlikte; başta bayana yönelik şiddetin sonlandırılması olmak üzere, eğitim, sıhhat, çalışma hayatı, konut emeğinde paydaşlık üzere hayatın tüm alanlarında fırsat eşitliğinin sağlanması konusundaki şuur seviyesini artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye devam ediyoruz. Her yıl 25 Kasım’da dernek olarak bayanların yanında olduğumuzu yüksek sesle tabir eden bağlantı kampanyaları hazırlamayı önemsiyoruz. Bu yıl da “Kadına Yönelik Şiddet Sona Erene Kadar #BİZVARIZ #YANINDAYIZ!” dijital irtibat kampanyasını hazırladık. Bu halde hem toplumdaki her kısımdan erkeğin hem de derneğimizin üyeleri ve idare heyeti üyelerinin sesini duyurmak istedik. İnsan hakları temelli toplumsal cinsiyet eşitliği çabası son buluna kadar, bayanların maruz bırakıldığı tüm şiddet tiplerinin ortadan kalkması için uğraş etmeye devam edeceğiz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu