Yaşam

Yılmaz Güney’in açıklamalarından dolayı dava açtığı Farah Zeynep Abdullah’a İlyas Salman’dan destek

Yılmaz Güney Ölüm yıldönümünde paylaşım yapan Murahtan Mungan’a yorum yapan Farah Zeynep Abdullah, şu sözlerinden dolayı dava edildi: “Diyelim ki sinemamızın en iyi yürüyen adamı, kadınları döven, zengini. Şiddet türleri ve etkili silah kullanımı açısından.” Oyuncunun sözlerini destekleyen bir paylaşım yapan İlyas Salman, şunları söyledi: Yılmaz Güney“Şiddet eylemlerinin hiçbir haklı gerekçesi yok” dedi.

“HAYIR AMA HAKİMİ VURDU”

Güzide Pütün, kardeşi Yılmaz Güney hakkında yorum yapan Abdullah’a, “Bu değersiz sözlerin kimseye faydası yok. Yılmaz Güney, kadınlara saygı duyan, gençlere önem veren bir insandı.” Ailenin avukatı da yaptığı açıklamada yasal haklarını kullanacaklarını belirtti. Dava haberlerine sessiz kalmayan oyuncu “X” hesabından şu paylaşımı yaptı: “Yine de hakime vurmak yok.”

İLYAS SALMAN: GÜNEY’İN ŞİDDETLİ HAREKETLERİNİN SAVUNULACAK BİR TARAFI YOK

Gelişmelerin ardından İlyas Salman da Yılmaz Güney hayranlarını kızdıracak bir paylaşım yaptı. Abdullah’ın sözlerine destek veren Salman, “Dürüst olalım, Yılmaz Güney’in şiddet içeren eylemleri savunulamaz. Siyasi görüşlerimiz anlayışımızı gölgelememeli. Haluk Kırcı’yı öven sağcılardan farklı olalım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu