Teknoloji

Elon Musk, beyin implantı projesi Neuralink’in insan denemelerine hazır olduğunu duyurdu

Tesla CEO’su ve Neuralink kurucu ortağı Elon Musk’a göre, Neuralink beyin implantının ilk insan denemeleri 2023’ün sonundan önce başlayabilir.Reuters’in haberine göre Musk, Paris’teki VivaTech etkinliğinde konuşurken, “ İlk vaka bu yıl olacak gibi görünüyor.Ancak milyarder, implantın kaç hastaya ve ne kadar süreyle uygulanacağı gibi diğer detayları vermedi.

Musk, Neuralink insan denemelerinin yolda olduğunun sinyalini ilk kez vermiyor. Ancak geçen ay beyin implantı şirketi FDA’dan serbest bırakıldı. insanlarda ilk klinik deney Yürütmek için izin aldığı bildirildi. Neuralink, kabullerin şu anda başlamadığını ve yakında daha fazla bilginin mevcut olacağını tweetledi.

Ancak Neuralink, bu yılın başlarında, insanların gelecekteki klinik deneyler için uygun olup olmadıklarını görmek için başvurabilecekleri bir program başlattı. Hasta Kayıt programını başlattı . Şirket, web sitesinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde en az 18 yaşında olan ve eyaletlerinde reşit olan, kuadripleji, parapleji, görme kaybı, işitme kaybı ve/veya konuşma güçlüğü olan ve katılmaya istekli olan herkes katılmaya davet edilir. Hasta Kaydı.” diyor.

Neuralink ilk olarak 2017’de halka açıldı ve implantını tıbbi bir cihaz olarak tanıtıyor. Yıllardır bu teknoloji üzerinde çalışıyor ve maymunlarda ve domuzlarda beyin implantı testleri yürütüyor. Şirket, hayvan refahı kurumlarının dikkatini çekti ve hatta hayvan refahı ihlallerine ilişkin iddialarla ilgili federal soruşturmayla karşı karşıya kaldı.

Beyin implant şirketinin web sitesinde “ şu anda kuadriplejili insanlara bilgisayarlarını ve mobil cihazlarını düşünceleriyle kontrol etme yeteneği vermeye odaklanıyor. ‘ söylendi. İleride görme, motor fonksiyon ve konuşma gibi yeteneklerin geri kazandırılmasını amaçlar.

Neuralink, implanta ek olarak, ayrıca implantı yerleştirmek için bir cerrahi robot tasarladı ve implanttaki dişlerin insan eli ile yerleştirilemeyecek kadar ince olduğu. Robot gerekli tüm optiğe sahip ve işini insan saçından daha ince bir iğne ile yapıyor.

kabatas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu