Haber

Kazadan sağ kurtulan ve hastanede tedavi altına alınan Elif Naz’ın ‘Başa Çıkma Kartı’

KAHRAMANMARAŞ merkezli beyin sarsıntısı felaketinde yaralanan ancak annesini kaybeden Elif Naz Çil (14), tedavi gördüğü hastanede kendini daha iyi hissetmesi için notlar hazırlayarak yatağının başucuna koydu. Elif Naz’ın notlarının ‘Başa Çıkma Kartı’ başlıklı ilk yazısı, “Sanırım annem beni izliyor, hep içimde.”

Elif Naz Çil ve ailesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremde Gaziantep’in Islahiye ilçesinde yakalandı. Elif Naz ve babası Emrah Çil, bulundukları binanın yıkılmasının ardından enkazdan yaralı olarak çıkarıldı. Anne Döne Çil hayatını kaybetti. İslahiye Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan Elif Naz ve babası, Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Vücutlarında kırıklar olan baba-kız tedavi altına alındı.

Depremin 5. gününde annesini kaybettiğini öğrenen Elif Naz, moralini yüksek tutmak için kuzeninin teklifiyle birlikte notlar yazdı. Hastane yatağının başucuna ‘Elif Naz’ın Başa Çıkma Kartı’ başlıklı notları yapıştıran Elif Naz, sık sık yazdıklarını okuyarak yaşadıklarının etkilerinden korunmaya çalışır. Elif’in yazdığı notlarda, “Sanırım annem beni izliyor, hep içimde”, “Gün geçtikçe daha iyiye gidiyorum”, “Yanımda çok güzel insanlar var”, “Döndüğümde kafa, babamı görebiliyorum ve onu sağlıklı görmek güzel”, “Hareketlerim artıyor, yakında yürüyeceğim”, “Sevdiklerimle yaptığım planlarla yeniden başlamak kolaylaşıyor”, “Yemek yapmak, resim yapmak ve devamı…” yer alıyor. “NEFESİMİN OLDUĞUNU HİSSEDİYORUM” Depremde annesini kaybettiğini ancak o gün şehir dışında olan babası ve ağabeyiyle birlikte kurtulduğunu söyleyen Elif Naz, yaşadıklarını anlattı. deprem sonrası şu şekilde

“Depremden sonraki ilk gün buraya geldim ve 5 gün sonra annemin vefatını öğrendim. İlk başta benim için çok zor oldu. O sıralar nefesim kesildi. Kuzenim gelip bana yardım etti. , ‘Bunu birlikte yazabiliriz.’ ‘Dışarıdan oku’ dedi. “Kendimi berbat hissettiğimde yüksek sesle okumamı istedi. Bu notları bu yüzden yazdım. Özellikle annemin beni izlediğini düşünmek beni çok rahatlattığı için önce onun hakkında bir not yazdım.”

cildir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu