Haber

Rönesans Residence’ın yurt dışı ortağına kırmızı bülten ve iade talebi

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Beyin Sarsıntısı Kabahat Soruşturma Bürosu, Hatay’daki depremlerde yıkılan ve yurtdışında olduğu belirlenen Rönesans Residence’ın ortağı Hüseyin Yalçın Coşkun için iade ve kırmızı bülten talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu. .

6 Şubat’ta 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6’lık depremlerde yıkılan Hatay’da Rönesans Rezidans’ı yapan Kahramanmaraş merkezli inşaat firmasına soruşturma kapsamında çok sayıda kişi hayatını kaybetti. 10 Şubat’ta İstanbul Havalimanı’nda yakalandı ve 11 Şubat’ta tutuklanan müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun’un kardeşi ve ortağı Hüseyin Yalçın Coşkun’un (56) yurt dışında olduğu ortaya çıktı.

Hakkında gıyaben tutuklama kararı çıkarılan Hüseyin Yalçın Coşkun için Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Hataları Soruşturma Bürosu tarafından iade talebi ve kırmızı bülten talebi hazırlandı.

Talep, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’ne iletildi.

Savcılık Beyin sarsıntısı Hataları Araştırma Bürosu’nun talep yazısında, Hüseyin Yalçın Coşkun’un yıkılan konutun statik proje yöneticisi, şantiye yöneticisi ve şirket ortağı olduğu ve binanın yıkılmasından sorumlu tutulduğu belirtildi.

Mehmet Yaşar Coşkun tutuklandı

Rönesans Residence’ın tutuklu müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, “Rönesans Residence’ın neden yıkıldığını da bilmiyorum. Karadağ seyahatim önceden planlanmış olmasına rağmen 8 Şubat’ta uçak biletimi aldım. Rönesans Residence isimli binanın depremden etkilenip çökmesinin ardından Karadağ, aralarında hiçbir ilişki yok” dedi. söz vermişti.

bulancak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu