Ekonomi

Rusya Tahıl Anlaşması Konusunda Türkiye İle İletişim Halinde

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Vershinin, 17 Temmuz’da süresi dolan Tahıl Koridoru Anlaşması ile ilgili olarak “Türkiye ile şu anda tahıl anlaşması konusunda iletişim halindeyiz” dedi.

17 Temmuz’da süresi dolan Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nın yenilenmemesine ilişkin Rusya’dan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Anlaşma süreci ve sonrasına ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Vershinin, “Rusya bu girişime karşı değil. . Bu kolay koşullar sağlanırsa birlikte çalışmaya devam etmek mümkün olacaktır.” söz konusu.

“Türkiye ile istişare halindeyiz”

Tahıl anlaşmasına alternatif bir anlaşma düşünülüp düşünülmediği sorusuna Verşinin, “Dünya pazarlarına tahıl tedariğini sürdürmek için her seçeneği değerlendiriyoruz. Karadeniz veya gıda güvenliği ile ilgili hiçbir sorunun Rusya olmadan çözülebileceğini düşünmüyorum. Bu imkansız.” Verşinin, tahıl anlaşması ve yeni güzergâhların belirlenmesi konusunda Türkiye ile istişare halinde olduklarını söyledi. söz konusu. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu