Teknoloji

Windows 10 kullanıcılarına kötü haber! Büyük güncelleme döngüsü sona erdi

ensonhaber.com

2015 yılında piyasaya sürülen ve şu anda dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Windows 10, yerini kademeli olarak yeni işletim sistemi sürümüne bırakacak.

Windows 11’in tanıtılmasının ardından şirket, Windows 10 desteğini kademeli olarak kesmeye başladı ve kullanıcıları Windows 11’e geçmeye teşvik edecek.

Son büyük güncellemesini aldı

Microsoft, Windows 10’un bundan sonra herhangi bir büyük güncelleme almayacağını duyurdu. Windows 10 22H2, bu işletim sistemi için son büyük büyük güncelleme olacak.

İşletim sistemi, 22H2 güncelleme işleminin tamamlanmasının ardından ayda bir kez güncellenecektir. Bu güncellemeler yalnızca güvenlik odaklı olacaktır.

Windows 10 için güvenlik güncellemeleri 14 Ekim 2025’e kadar devam edecek.

Bu tarihten itibaren işletim sistemi tıpkı öncekiler gibi kullanımdan kaldırılacak ve herhangi bir güncelleme almayacaktır.

Şirket; Windows 10 Home, 13 Haziran 2023’ten itibaren Pro, Pro Education ve Pro for Workstations için 21H2 sürümünün temelini sonlandıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu