Teknoloji

Devlet Çalışanlarının Rusya’da Apple Ürünlerini Kullanması Yasaklandı

Rusya geçtiğimiz aylarda devlet çalışanları için iPhone kullanımını yasaklama kararı aldıktan sonra bu yasağı daha da genişletti. Bu yeni düzenleme ile artık binlerce devlet çalışanının iPad ve Mac gibi diğer Apple ürünlerini kullanması yasaklandı.

İlk karar Mart ayında alındı.

Son yıllarda Ukrayna ile yaşadığı ihtilaf nedeniyle tüm dünyanın dikkatini çeken Rusya, Mart ayında aldığı bir kararla hükümet yetkililerinin iPhone kullanımını yasaklamış ve mevcut iPhone kullanıcılarının ya cihazlarını imha etmesi ya da cihazlarını imha etmesi gerektiğini belirtmişti. ailelerine verin.

Yasağın kapsamı genişletildi

17 Temmuz’un prestijiyle Rusya, Apple ürünleriyle ilgili yepyeni bir karar aldı. Financial Times’ın haberine göre Rusya Federasyonu Federal Güvenlik Servisi (FSB), iPhone yasağının daha fazla çalışmayı kapsayacak şekilde genişletildiğini duyurdu.

iPad ve Mac bilgisayarlar artık kullanılamayacak

FSB’nin son zamanlarda uyguladığı yeni yasaklar, binlerce hükümet yetkilisini ve çalışanını doğrudan etkiledi. Bu yasakların kapsamının diğer Apple ürünlerini de kapsayacak şekilde genişletilmesi durumu daha da önemli hale getirdi. Genişletilmiş bu yasaklar kapsamına Apple’ın en bilinen çalışmaları olan iPad ve Mac bilgisayarlar da dahil edildi.

Nedeni casusluk iddiası

Rusya’nın federal güvenlik servisi FSB, iPhone’ların hacklendiğini ve Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’na (NSA) bilgi aktarıldığını iddia ederek geçmişteki açıklamalarını yineledi. Bu iddia ilk olarak geçen ay gündeme geldi ve etkilenen iPhone sayısının binlerce olduğu belirtiliyor. Rusya, ABD’nin cihazları Rus yetkilileri izlemek için bir araç olarak kullandığını iddia etti.

kizilirmakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu