Haber

Erdoğan ve Putin Türkiye’yi ziyaret edecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede iki lider, Putin’in Türkiye ziyareti konusunda mutabık kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’nın Türkiye’nin orman yangınlarıyla mücadele çabasına karşılık gönderdiği 2 amfibi itfaiye uçağı için mevkidaşına teşekkür ederek, Rus turistlerin Türkiye’ye artan ilgisinden duyduğu memnuniyeti ve ortak çalışmalarla bu yıl turizmde rekor kırılacağına inandığını dile getirdi. .

Rusya-Ukrayna savaşında gerilimi tırmandıracak adımlar atılmaması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “barış köprüsü” olarak gördüğü Karadeniz Girişimi’nin öneminin altını çizdi. Karadeniz İşletmesi’nin uzun süre hareketsiz kalmasının kimseye fayda sağlamayacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, en büyük zararı gelir düzeyi düşük ülkelerin göreceğini belirterek, 2014’te yüzde 23 oranında düşen hububat fiyatlarına dikkat çekti. uygulama süresi, son iki haftada yüzde 15 arttı. . Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Karadeniz Hamlesi’nin devamı için yoğun çaba ve diplomasi yürütmeye devam edeceğini kaydetti.

suleymanpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu